דק איפאה
3 באוקטובר 2017
מדוע חשובה הגינה לאדם מן היישוב?
12 בנובמבר 2017

פרגולות עץ

פרגולות עץ לעומת פרגולות חשמליות

אם אתם מתכננים להתקין פרגולה חדשה בבית, וכבר ביקרתם במספר חנויות המציעות פרגולות, אתם עשויים להיות כעת בשלב ההתלבטות בין פרגולות עץ ובין פרגולות מודרניות חשמליות. היתרונות של הפרגולות החשמליות הן ברורות וחד משמעיות. מדובר בסוככים לכל דבר ועניין, שאותם ניתן להניע ולכוונן על פני השטח בהתאם למיקום השמש, כך שבכל שעה של היום תוכלו לכוונן את הפרגולה כך שתעניק לכם את צל מלא על השטח הנדרש, וכאשר אינכם זקוקים לה ורוצים לחוות משב אוויר רענן, תוכלו לקפל אותה לגמרי, הכל בלחיצת כפתור.

ערכים של קביעות מול ערכים של שימושיות

יחד עם זאת ואחרי שאמרנו את זה, פרגולות עץ מעניקות לכם יתרונות ברורים וחד משמעיים אחרים, שאנשים רבים מעדיפים אותם על פני כל היתרונות של פרגולות חשמליות. יתרונות אלה יכולים לבוא לידי ביטוי באופי הקבוע של פרגולות העץ, בעובדה שמדובר על פריט מובנה, חזק, מאסיבי שהופך להיות חלק בלתי נפרד מהבית ומעניק יותר תחושה של קביעות. על אף שמדובר בתחושה ובאווירה בלבד, ערכים אלה יכולים להיות חשובים הרבה יותר מאשר ערכים של שימושיות ופונקציונליות.

איך אמורה הפרגולה הקלאסית להיראות?

על מנת ליהנות מאותן פרגולות עץ בכל ההיבטים עליכם לתכנן אותן באופן כזה שיעניקו לכם את הצל המיטבי בכל שעה של היום, כך שתוכלו גם ליהנות מהאופי הקבוע והמאסיבי שלהן, וגם מצל אופטימלי בכל שעה של היום. פרגולות עשויות עץ מגיעות בדרך כלל בצבע חום כהה ועם רעפים אלכסוניים מעל. עבור אנשים רבים, זה הוא המראה שהוא לא רק המסורתי והמקובל, אלא היחיד האפשרי של פרגולה, ועל כן הם מעדיפים את הפרגולה הזאת על פני פרגולות חדשניות עשויות בד, פלסטיק או ברזנט.

התקנה מקצועית בלבד

בכל מקרה, כדאי לעבור את התהליך של בחירת הפרגולה בסיוע איש מקצוע שיוכל לבחון את שטח הגינה או החצר שלכם, ולסייע לכם בהגדרת המידות והעיצוב של הפרגולה המתאימה לכם ביותר. כמו כן, בין שמדובר על פרגולה עץ ובין שמדובר על פרגולה חשמלית, אתם רוצים לבצע את ההתקנה על ידי איש מקצוע בלבד.

Comments

comments