דק סינתטי לגינה
דק סינטטי
12 בנובמבר 2017
דקים מעץ
19 בנובמבר 2017

פרגולות מעץ

הקשר בין פרגולות ליוון העתיקה

ביוון העתיקה מנהג ידוע היה לבלות את זמנך בחוץ תחת מסתור עשוי מעלי גפנים, זהו למעשה היה המחסה שהסתיר את האנשים מפגעי מזג האוויר. גם בספר הספרים היהודי, התנ"ך, מופיע הפתגם "איש תחת גפנו ותחת תאנתו", ללמדנו שלא היוונים הם אשר המציאו את השימוש בגפנים כמחסה.

כיום רוב האנשים אינם מקימים בביתם מחסה מעלי גפן, עם זאת הרוב עדיין זקוקים למחסה מפני פגעי מזג האוויר. בנקודה זו מגיעה פרגולת העץ, פרגולה זו שלה איכויות רבות שעליהן נעמוד בהמשך, מהווה את התחליף האולטימטיבי לעץ הגפן העתיק. אמנם העץ שבו משתמשים בפרגולות מעץ שונה מעץ הגפן אך פרט לכך שניהם מובילים לאותה תוצאה ולהעלאת איכות החיים. כפי שביוון העתיקה השתמשו בעץ הגפן כך השימוש בפרגולות מעץ הפך לנפוץ יותר ויותר.

חשוב לומר כי פרגולות מעץ מתאימות באופן מושלם למראה הגינה וזאת בגלל המראה הטבעי שלהן בדיוק כמו מראהו של עץ הגפן. פרגולות מעץ משתלבות באופן מדהים עם הגינה ולמעשה מתאימות לה ככפפה לכף היד. הפרגולה נראית כה טבעית בגינות היום עד אשר גינה ללא פרגולה מעץ נראית כאילו אינה טבעית עוד וכאילו משהו בה חסר.

אז אילו פרגולות מעץ כדאי לשים?

למעשה ישנו מגוון גדול ורחב של פרגולות מעץ שניתן להתקין בבית כך שכל אדם יכול למצוא את פרגולת העץ שמתאימה לו. לפני שאנו תולים את הפרגולה מעץ עלינו לשים לב כי התכנון של הפרגולה הוא טוב ונעשה בעזרת איש מקצוע. לאחר תכנון התלייה עלינו להחליט באיזה מיקום פרגולת העץ תמוקם ובאיזה שיטה נעשה זאת. ניתן להתקין את הפרגולות מעץ באמצעות עמודים אך גם שיטה של תלייה מהקיר הינה נפוצה. יש לשים לב כי לו נבחר בשיטת התלייה אזי יש לקבל את אישורו של מהנדס מוסמך אשר יבחן שהקיר מספיק חזק בכדי להחזיק את הפרגולה.

איזה סוגי עץ כדאי?

מאפיין נוסף של פרגולות מעץ שיש לשים אליו לב הוא סוג העץ בו נבחר. סוג העץ ישפיע גם על עמידות הפרגולה מעץ וגם על צבע פרגולת העץ. העצים הנפוצים בהם משתמשים לפרגולות מעץ הם עצי אורן, ארז ועוד מספר סוגי עצים. יש לציין כי פרגולות מעץ יש לתחזק באופן תדיר כל תקופה לפי הוראות היצרן. בנוסף חשוב לציין כי לרוב פרגולות מעץ מגיעות עם אחריות לזמן רב וגם על כך יש לברר עם מתקין הפרגולה.

דבר נוסף שיש לציין הוא שלפרגולות מעץ יש קשת מחירים רחבה וכך ניתן לקנות פרגולה מעץ בהתאם לטווח המחירים של כל לקוח ולקוח. כך ניתן לקנות גם פרגולות מעץ בהוצאה כספית נמוכה יחסית ובמחיר שווה לכל נפש.

על כן כל אדם אשר חפץ בהגנה או בתוספת יפה לגינתו ראוי שיתקין לו פרגולה מעץ.

Comments

comments