פרגולות אלומיניום
3 באוקטובר 2017
פרגולות מתקפלות
3 באוקטובר 2017

פרגולות אלומיניום

לפרגולה חזקה אך גם מעוצבת

מהן פרגולות אתם שואלים? פרגולות הן מבנה חזק ועומד הנמצא לרוב מחוץ לבית, אך קיים גם במרפסות, ומסוכך על חלק מסויים בחצר. קיימות פרגולות העומדות בפני עצמן אך אחרות המחוברות לאחד מקירות הבית.

תכונות החומר

פרגולות אלומיניום הן גמישות מאוד, תכונה המאפשרת להן להיות מוגמרות בכל צורה אפשרית כמעט. כאשר בוחרים לחבר את הפרגולה לאחד מקירות הבית, חוזק החומר מאפשר תחושה של הוספת חדר של ממש.

מחיר עיצוב פרגולה

במידה ובוחרים בעיצוב מורכב של הפרגולה, המתאפשר הודות לתכונות החומר של האלומיניום, חשוב לקחת בחשבון את המחיר שעיצוב כזה ידרוש. עיצוב מורכב מוסיף עבודה ודורש ידע ומיומנות גבוהים. עם זאת, במקרים אלה מתרחקים מהעיצוב הסטנדרטי של פרגולה שהיא מרובעת וניתן להגיע לעיצובים מעניינים ביותר. מלבד העיצוב, גורמים נוספים משפיעים על מחירה של הפרגולה והם כוללים למשל את כמות העמודים שרוצים להציב, גודל הפרגולה, סוג ההצללה הנבחר ועוד. כמו כן ניתן לחשוב אם עדיפה לכם האפשרות של שימוש בעץ לבניית הפרגולה או פרגולות אלומיניום.

צמחיה

פרגולה הנמצאת מחוץ לבית היא מקור נהדר לשימוש בצמחיה מעניינת ומרהיבה ביופיה. ניתן לשתול בסמוך לעמודי הפרגולה צמחים מטפסים ולצור סכך צומח חי. כך למשל ניתן לשתול גפן, ורדים מטפים ועוד. צמח מטפס הוא צמח לו קיימת האפשרות של אחיזה בעצם אחר, לרוב על ידי קנוקנות המתלפפות סביב העצם או לחלופין שורשי אחיזה הנצמדים בחוזקה לעצם. מבין הצמחים המטפסים ניתן למוצא צמחים ממשפחת השרביטניים ובהם שרביטן מצוי, שרביטן שביר, שרביטן הערבה ושרביטן ריסני.

היתרי בניה

חשוב לזכור כי בניית פרגולה, גם אם מדובר בפרגולות מעץ וגם פרגולות אלומיניום, דורשת היתר בניה, בייחוד אם מדובר בפרגולה תלויה ולא מחוברת לקרקע. פרגולה תלויה חייבת קבלת אישור של מהנדס מורשה. זאת בשל המורכבות של בניית פרגולה מסוג זה, לא כל אחד יכול לתכנן פרגולה תלויה. תכנון של פרגולה תלויה למשל צריך לקחת בחשבון את משקל הפרגולה ואת הבטיחות הדרושה למניעת מצבי סיכון של נפילת הפרגולה למשל וניתוק שלה מהקירות.

Comments

comments