מדוע חשובה הגינה לאדם מן היישוב?

פרגולות עץ
3 באוקטובר 2017
דק סינתטי לגינה
דק סינטטי
12 בנובמבר 2017

מדוע חשובה הגינה לאדם מן היישוב?

הגינה היא המקום בו אנו יכולים לתת דמיון למחשבותינו בנושאי עיצוב, בעוד בתוך הבית איננו יכולים לעצב כפי העולה על רוחנו הרי שבגינה כמעט כל דבר אפשרי. בנוסף הגינה לאלה מאיתנו שאינם חיים קרוב לטבע מאפשרת להתקרב אל הירוק האהוב ולחוות אותו באופן יומיומי. לרבים הגינה היא מקום מקלט מתלאות היום יום ומאפשרת את אותה פינה רגועה שמנתקת אותנו מסדר היום הלחוץ. גינה גדולה ומטופחת אינה רק מרגיעה אותנו אלא היא מאפשרת מקום בילוי עם ילדינו תוך שהם יכולים להסתובב מחוץ לבית באוויר הנקי בבטחה וללא חשש שמא יבולע להם רע.

אוקי אז נשקיע בגינה, מה הבעיה?

כמו בכל דבר טוב גם בהשקעה בגינה רבים נתקלים במלכוד. לרוב הציבור אין את הזמן הדרוש או את הכסף להשקעה רצופה בכדי להגיע לגינה מטופחת. רבים גם אינם יכולים להרשות לעצמם שכירת גנן אשר יטפל בגינה וידאג לשמר אותה במצב ראוי בכדי שנוכל ליהנות ממנה עם ילדינו. מצד אחד ישנו הרצון הרב שלנו להיות בגינה ומצד שני אין לנו את המשאבים הדרושים בכדי להפוך אותה לראויה. אל מול האלטרנטיבות האחרות הרי שהתקנת דק לגינה הינה הפיתרון הטוב ביותר. כך לדוגמא, רצפת אבן או מרצפות כרוכה בשמירה על ניקיונם ואינה מגינה מפני אבנים או מכשולים פיזיים אחרים שיימצאו עליהם.

אז מה ניתן לעשות?

הפיתרון הטוב ביותר לכך הוא הקמת דק לגינה. דק לגינה מאפשר לך להנות מכל העולמות בלי החסרונות שהזכרנו קודם. נוסף על כך דק לגינה מוסיף חן רב לגינה ומעניק תחושה של מקום יוקרתי בו ניתן גם ללא חשש לארח אורחים. התקנתו של הדק בגינה הינה קלה ביותר ואינה דורשת כל מאמץ פיזי מצד בעלי הבית. יתרונו הגדול של דק בגינה הוא בכך שהוא משתלב באופן מושלם עם הסביבה הטבעית של הגינה ואינה פוגע בה. חשוב לתכנן את דק הגינה כך שיענה על כל דרישתנו ובהתאם לטעמנו האישי, כך הדק יחזיק לשנים רבות ותוך זמן קצר יחזיר את ההשקעה בו. למעשה, התקנת הדק בגינה מאפשרת חיסכון רב במים מכיוון שאיננו צריכים לשים דשא על האדמה אלא הדק מכסה אותה.

כיום ניתן לעצב את הדק בגינה במספר צורות, בנוסף ניתן לבחור בצבעים רבים שבהם הדק יהיה צבוע. הצבעים הנפוצים ביותר לדק הגינה הם חום ועץ טבעי אך כמובן שרבים גם בוחרים בלבן ולעתים אף בשחור. עלותם התקנתם של הדקים בגינה הינה נמוכה יחסית ובנוסף פעמים רבות התקנתם כרוכה באחריות לשנים רבות.

דק לגינה משמעו עלייה גדולה באיכות החיים ושיפור איכות הגינה שלכם בעשרות אחוזים. אל מול העלויות הקטנות של התקנת הדק בגינה והיתרונות הרבים שבו הרי שצריך להיות פראייר כדי לא להתקינו.

Comments

comments