מדוע חשובה הגינה לאדם מן היישוב?
12 בנובמבר 2017
פרגולות מעץ
12 בנובמבר 2017

דק סינטטי

דק סינתטי לגינה

דקים סינתטיים למרפסת

איזה מהפכה השפיעה על עיצוב הבית?

עיצוב הבית עבר בשנים האחרונות מהפיכה גדולה שהושפעה ממספר מגמות בהתפתחות העולם המודרני. הגורם שהשפיע הכי הרבה על השינויים התחום עיצוב הבית הוא הכניסה והפיתוח של חומרים חדישים וטובים יותר שניתן לבנות בעזרתם רהיטים וחומרים לבית. החומר המרכזי שנכנס לשימוש הוא החומר הסינטטי, חומר זה נושא בחובו את היתרונות של החומרים הטבעיים אך הוא אינו מזיק לסביבה ואין צורך לפגוע במשאבים סביבתיים בכדי לייצר בעזרתו חפצים לבית. את ההשפעה של השימוש בחומר ניתן לראות בכל חלק מחיינו וכאשר אנו מדברים על הבית בכל חדר מחדרי הבית. בין אם מדובר בחדר השינה, הסלון או חדר האמבטיה החומרים הסינטטיים נכנסו לחלל הבית בסערה גדולה ושינו את הסביבה שאנו מכירים.

כיצד בא לידי ביטוי החומר הסינטטי בגינה?

יותר ויותר אנשים בוחרים לעצב את גינתם באמצעות דק. אם בעבר דק העץ הוא אשר שלט בתחום הרי שכיום הדק הסינטטי הולך ותופס מקום מרכזי בתחום. התקנתו של הדק הסינטטי הופכת יותר ויותר נפוצה וכאמור ניתן לראות את השפעת הטכנולוגיה בגזרה זו. אם בעבר היינו רואים דקים ודקים סינטטיים בפרט במקומות מעטים ורק בעלי יכולת כספית גבוהה היו מתקינים אותו, הרי שהיום הדק הסינטטי נגיש לכלל האוכלוסייה.

עמידות גבוהה

דק סינטטי עשוי לרוב מחומרים ממוחזרים אשר כוללים גם חומרים טבעיים שמוחזרו וגם חומרים סינטטיים שיוצרו במיוחד למטרה זו. הדק הסינטטי נותן מענה מושלם לרוצים לעצב את גינתם עם דק תוך שמירה על עקרונות סביבתיים. ניתן לעצב את הדק במגוון רחב של צורות וצבעים כך שכל אחד יכול למצוא מענה לטעמיו והעדפותיו. למעשה ניתן לעצב את הדק הסינטטי כך שידמה לעץ הטבעי המקורי. לא רק זאת אלא שניתן לעצב את הדק הסינטטי בצורות שונות פרט לדק המלבני הרגיל שכולנו למדנו להכיר.

רמת גימור גבוהה

כיום, הדקים הסינטטיים נחשבים ליפים לא פחות מדק העץ ומצטיינים ברמת גימור מושלמת. רמת העיצוב הגבוהה של הדק הסינטטי קנתה לה חסידים בכל העולם אשר אינם מוכנים לזנוח דק זה ולהחליפו בדק העץ. היה הדק הסינטטי מתבלה הרי שניתן לבצע עבודת תחזוקה בקלות רבה, לא רק זאת אלא שחברות רבות מעניקות זמן אחריות רב על הדק הסינטטי שהן מתקינות וכך נחסך לבעלי הבית כאב ראש מיותר.

בנוסף ליופיו של הדק הסינטטי ולעובדה שהוא ידידותי לסביבה, הדק הסינטטי דורש מאיתנו פחות השקעה בתחזוקה אם משווים אותו לדק העץ. לא פחות חשובה מכך היא העובדה שהדק הסינטטי אינו דורש השקעה כספית גדולה מבעלי הבית והוא שווה לכל כיס. בטח ובטח שעובדה זו נכונה אל מול היתרונות הרבים של הדק הסינטטי.

דק סינטטי מעניק יתרונות רבים לבעלי הבית, כל שהתקנתו בהחלט שווה ומשתלמת לרבים מבעלי הבית.

Comments

comments