פרגולה מתקפלת
19 בנובמבר 2017

דק סינטטי או דק עץ

אם בעבר יכולנו ליהנות רק ממוצרים אמיתיים, אם נגדיר את זה ככה, שיוצרו מחומרים טבעיים, הרי שכבר לא מעט שנים התמונה שונה לגמרי. כיום כל אחד מאתנו יכול לראות בקלות רבה כיצד מעבר למוצר שיוצר מחומר טבעי יש גם לא מעט מוצרים מקבילים שיוצרו מחומר סינטטי כזה או אחר ומציגים חלופה מסוימת.

גם בכל מה שקשור לדקים אנו כבר רואים כיצד לא רק דק מעץ אמיתי הוא זה שמוצע לבעלי נכסים רבים בישראל ובעולם, אלא גם דק סינטטי. לכן רבים הם אלו שעומדים מול לבטים שונים כשהם מנסים להחליט האם רק דק מעץ הוא זה שמתאים להם או שאולי כדאי לשקול גם רכישה והתקנה של דק סינטטי מסוג מסוים.

דק סינטטי בחצר

דק סינטטי בחצר

דק סיננטטי – לסינטטיות יתרונות משלה

חשוב להדגיש שלא תמיד מוצר סינטטי הוא מוצר ירוד שלא שווה את הכסף שמוציאים בקנייתו. אם נבחן לעומק את הדק הסינטטי נראה כיצד הוא אינו רק תחליף לעץ אמיתי אלא שהוא מוצר בפני עצמו. לוחות הדק הסינטטי מגיעים במגוון רב של דגמים מרשימים, והם נחשבים לעמידים ולכאלו שלא מתרוממים או מתעוותים.

חשוב לדעת גם שהסינטטיות תורמת לכך שהמרווח בין הלוחות אינו משתנה, שהצבע לא מאפיר או דוהה, ושלא מופיעים כתמים שונים על דקים כאלו. בנוסף, דק סינטטי אינו דורש כל תחזוקה, אלא רק ניקיון שגרתי ששומר על המראה שלו. אין ספק שיתרונות אלו מביאים רבים לרכוש ולהתקין דווקא דק סינטטי ולא מעץ.

פרט חיבור של דק סינטטי ומעקה עץ

פרט חיבור של דק סינטטי ומעקה עץ

דק עץ – להכניס את הטבע הביתה

לעומת הייצור עם חומרים סינטטיים, עץ הוא חומר שקשה לעמוד בפני קסמו ובפני האותנטיות שלו. המראה הכפרי והטבעי של דק מעץ הוא כזה שמדגיש את החום בבית ואת הייחוד של העיצוב. לכן כשאנו מדברים על דק עץ אנו בראש ובראשונה מדברים על המראה המיוחד עוד בטרם אנו נוגעים בנקודות כמו איכות למשל.

דק עץ בגוון אפור

דק עץ בגוון אפור

גם בכל הקשור לאיכות, העץ מציג נקודות חוזק, תרתי משמע. אך חשוב להבין שיש סוגי עץ שונים, כך שגם בתוך סוג חומר זה יש רמות שונות של הנאה מהדק. שילוב של יופי טבעי, רושם עצום ויוקרה רבה מביא לכך שרבים לא חוששים לעתים ממחירו הגבוהה יותר של עץ טבעי ובוחרים להציב רצפת דק במבנה שלהם.

Comments

comments