פרגולות מתקפלות
3 באוקטובר 2017
דקים
3 באוקטובר 2017

דק אורן

למה לבחור בדק אורן

עולם הדקים קיבל בשנים האחרונות תנופה גדולה וחזקה בזכות טכנולוגיות חדשות אשר נכנסו לשימוש בעולם התעשייה. יותר ויותר אנשים עם בתים פרטיים וחצרות או בעלי מסעדות ובתי קפה מבינים את הערך המוסף של הדק וממהרים להתקין אחד ברחבה שלהם. הם גם מבינים את המראה המיוחד שנותן הדק ואת ההעדפה של הלקוח לשבת באזור הדק. העץ שממנו עשויה רצפת הדק חשובה לא פחות מפני שלכל סוג עץ ישנם התכונות והמאפיינים שלו עצמו אשר בהכרח ישפיעו על התוצאה הסופית.

מהן התכונות המיוחדות של דק אורן

היתרון הגדול ביותר של רצפת דק העשויה מעץ אורן הוא במחירו, אשר נמוך באופן משמעותי יותר מדקים אשר עשויים מסוגי עצים אחרים. המחיר הזול אין בו כדי לרמוז על איכות נמוכה או תוצר מוגמר פחות טוב מפני שהמחיר הנמוך יחסית נגזר מכך שבכל רחבי העולם ישנם עצי אורן רבים במיוחד ולכן סוג עץ זה נפוץ וזמין. בנוסף לכך, עץ האורן נחשב לעץ רך ונוח יותר לעבודה ולכן קל יותר לעבד אותו, לעבוד איתו וליצור ממנו קורות ארוכות לצורך רצפת דק. התוצר הסופי של דק העשוי מעץ אורן ייראה טבעי מאד גם אם יוחלט בסופו של דבר לצבוע אותו בצבע שקוף כלשהו.                                                                                                                                                    בנוסף, למרות היות העץ רך באופן יחסי הוא מסוגל לשאת משקלים גבוהים מאד של אנשים וחפצים (שולחנות, כסאות, דוכנים ועוד) והעמידות שלו גבוהה מאד אף היא. דק אורן יכול להחזיק מעמד במשך שנים רבות ללא סימן כלשהו אשר יעיד על מספר השנים שחלפו מאז שהותקנה הרצפה. יתרון נוסף וחשוב לא פחות הוא שדק העשוי עץ אורן אינו נשרט ולא נראים על פני השטח שלו נזקים או פגיעות כלשהם.

התהליכים התעשייתיים של דק אורן

הדק העשוי אורן חייב לעבור כמה תהליכים בטרם יהפוך לקורות המיועדות להתקנה כרצפת דק. זאת כדי לחזק אותו להפוך אותו לעמיד וחזק במיוחד. לאחר התקנת הרצפה חובה לשמן את דק האורן בשמן מיוחד אשר שומר על פני השטח שלו.

Comments

comments