פרגולות מעץ
12 בנובמבר 2017
פרגולה מתקפלת
19 בנובמבר 2017

דקים מעץ

ישנן דרכים רבות לבחור דק עץ. יש אנשים שמסתכלים קודם כל על המראה, על הטקסטורה ועל הצבע. יש כאלה שבוחרים דקים מעץ בהתאם לעלות הנדרשת מבחינת חומרי גלם ומבחינת עלות ההתקנה. אחרים יתעניינו בנוגע להבדלים בין סוגי העץ השונים ויבדקו את העמידות שלהם ואת התאמתם לגינה, למרפסת או לגג. אנו סבורים שלכל ההיבטים הללו יש חשיבות וכדאי מאוד לבחון את המכלול וגם את כל הפרטים הקטנים שישפיעו על התוצאה הסופית ועל המוצר המוגמר.

דקים אורן למרפסת

דקים מעץ אורן

לא רק אורן

כדי להתחיל להבין יותר על כל ההבדלים שבין דקים מעץ המצויים בשוק, כדאי להבין אילו סוגי עץ יכולים להתאים. בין העצים שמהווים חומר גלם מקובל לדקים ניתן למצוא למשל את עץ האורן, איפאה, עץ טיק. עצים אפשריים נוספים הם קומרו או אירוקו. עץ האורן נחשב למקובל מאוד ביצירת דקים טבעיים, שכן הוא עץ זול יחסית והוא גם רך וקל לעיבוד. יחד עם זאת, יש לשים לב שיש כמה וכמה סוגים של אורן, חלקם מייצור מקומי וחלקם מגיעים מחו"ל. כך, למרות התדמית הרכה והזולה, יש גם דקים מאורן שהם עמידים יותר, איכותיים יותר וכן – גם יקרים יותר.

דק מאדני רכבת ישנים

דק אדני רכבת

דקים חזקים

איפאה, למשל, שנחשב לחומר גלם יקר יותר, נחשב לעץ קשה ולכן עמיד. כך גם אירוקו או קומרו. ישנם עצים שנמצאים בתווך – בין הקשים יותר לבין אלה הרכים ביותר. חשוב לשים לב בזמן הבחירה להתאמת העץ לאקלים הישראלי. ישנם עצים שמתאימים מאוד להתקנה באזורים בהם מזג האוויר קר ויש עצים שהם יותר עמידים בסביבה עתירת לחות כגון מישור החוף, למשל.

בחירת הדק שמתאים לכם

באיזו דרך כדאי לבחור את הדק שיתאים לכם? כדאי לפעול על פי כמה עקרונות:

· בדקו מהו התקציב שתוכלו לעמוד בו.

· סוג העץ – בחרו עץ שמראהו ושאופן עיבודו נראים כמתאימים עבורכם, בהתאם למראה הבית ועל פי אופי הגינה או המרפסת.

· בדקן מהי התחזוקה הנדרשת.

· הקפידו לוודא שהעץ עבר טיפול מקדים כגון חיטוי נגד מזיקים וטיפול נגד התעוותות.

· התקשרו אך ורק עם מתקין מנוסה, שקיבלתם לגביו המלצות חמות.

Comments

comments