פרגולות אלומיניום
3 באוקטובר 2017

פרגולות אלומיניום

פרגולה היא דרך נהדרת להקנות לחצר תחושה מזמינה. את הפרגולות ניתן לבנות מחומרים שונים כאשר הנפוצים שבהם הם עץ ואלומיניום.

בניית פרגולה הצמודה לבית

אפשר לבנות פרגולות אלומיניום באופן הצמוד לבית כך שאחד או יותר מהעמודים מחוברים לאחד מקירות הבית החיצוניים. כאשר בוחרים באופציה זו חשוב מאוד להקפיד על תכנון הפרגולה ועל גובהה. הפרגולה צריכה להיות מתאימה לגובה החלונות של הבית.

צמחים מטפסים

אפשר לשתול צמחים מטפסים בסמוך לפרגולה כך שיטפסו עליה. מבין הצמחים המטפסים אפשר למצוא צמחים ממשפחת השעוניתיים ובהם שעונית התות, צמחים ממשפחת הקיסוסיים ובהם קיסוס החורש וצמחים ממשפחת האסקלפיים ובהם חנק מחודד, דמיה לבידה וגם ארויה משיינית. משפחה נוספת של צמחים מטפסים היא משפחת הפרפרניים ובה בקיה צרפתית, בקיית הגליל, בקיית הכלאיים, בקיית המשי, בקיה צהובה, בקיית הביצות, בקיה אנטולית, בקיית קפריסין, בקיה תרבותית, בקיה חדודה, בקיה מצויה ובקיה מדורבנת.

יתרון לפרגולה העשויה אלומיניום

בניגוד לחומרים אחרים, האלומיניום הוא חומר המאפשר גמישות רבה בעיצובו. אין צורך להצמד למבנה המרובע הרגיל של הפרגולות הנפוצות, ניתן לחשוב על עיצובים מעניינים וייחודיים. הדבר נכון הן לפרגולות העומדות באופן מנותק בפני עצמן בחצר והן עבור פרגולות הצמודות לבית ואפילו לפרגולות תלויות. אפשר לבחור בעיצובים מסובכים ומעניינים כאשר בוחרים באפשרות של פרגולות אלומיניום. מלבד האלומיניום החומר הנוסף הנפוץ לשימוש בבניית פרגולות הוא עץ והעץ הנבחר הוא לרוב עץ גושני או עץ אורן.

פרגולות יכולות לכסות כל שטח נבחר

אפשר לבחור פרגולות אלומיניום כדי לכסות שטחים בחצר, ובהם שטחים בגינה, ברכות שחיה ופאטיו. באופן זה מתקבלת הצללה קבועה בחצר התורמת רבות להנאה מהגינה בימים החמים של הקיץ הישראלי. הקיץ הישראלי יכול להיות מסוכן מבחינת התייבשות פוטנציאלית והסככה והצללה קבועים יכולים להקל על החום ולמנוע התייבשות כאשר בנוסף אליהם מקפידים על שתיית מים. ההנאה המתקבלת מישיבה בצל הפרגולה, יחד עם המשפחה כולה, או בתור פגישה רומנטית, היא עצומה. שנים רבות ניתן לראות בנוף הישראלי פרגולות, כלומר הרעיון אינו חדש בארץ.

Comments

comments