דקים
3 באוקטובר 2017
פרגולות עץ
3 באוקטובר 2017

דק איפאה

מהו דק איפאה?

ים האחרונות הוחלט האופן די ברור בענף הרצפות והדקים בארץ כי דק איפאה הינו הדק אשר מתאים ביותר לסוג האקלים בארץ ואכן זהו הסוג הנפוץ ביותר בשימוש בכל רחבי ישראל. יחד עם זאת מדובר בסוג אשר נמצא בשימוש רחב באירופה ובארצות הברית כך שבעצם החידוש הוא שישנה התאמה גל לאקלים הישראלי וכדאי להשתמש בסוג זה בישראל. יותר ויותר אנשים כיום מתקינים רצפות דק בגינות והחצרות בבתים הפרטיים שלהם מפני שרצפת הדק משרה אווירה מיוחדת ומעניינת על הגינה כולה.

מהם התכונות של דק איפאה?

דק מסוג איפאה ידוע בחוזק ועמידות יוצאים מן הכלל, הוא אינו נשרט או נפגע מחבטות או מכות על פני השטח שלו ולכן יחזיק מעמד שנים רבות גם בעת נשיאת משקלים גבוהים במיוחד, כפי שסביר להניח שיקרה מפאת היותו רצפת דק. מכיוון שעץ האיפאה אינו גמיש אלא חזק מאד, אין הוא יכול להיפגע מתאני מזג אוויר קיצוניים (גשם רב או לחות גבוהה) וגם בתכונה זו יש כדי להעיד על התאמתו לשוק הישראלי. גם דק מסוג איפאה דורש פעולות שוטפות של תחזוקה על מנת לשמור עליו, ובזכות תחזוקה זו הוא לא ייהרס ולא יתכווץ בקור.

יתרון נוסף עבור מי שמעדיף רצפת דק בגינה במקום דשא, למשל, הוא החיסכון האדים במים. מכיוון שאין שטח דשא או צמחייה להשקיה באופן רציף ושוטף הרי שנחסך סכום כסף עצום ללקוח. לקוחות רבים אשר השקיעו והתקינו דק מעץ איפאה בגינה שלהם מעידים כי הדק משדר יוקרה רבה ולכן הוא נחשב אפילו לסמל סטטוס בקרב מי שמתקין רצפת דק בחצר שלו. ישנה תכונה מיוחד לעץ האיפאה והיא שכל קורה ברצפת הדק נראית כצבועה בצבע אחר, מה שהופך את המשטח כולו ללא אחיד מבחינת צבע והרי שגם זה ייחודו.

פרטים נוספים אודות דק איפאה מכיוון שהאיפאה נחשב, כאמור, לעץ חזק במיוחד, הרי שניתן לגרור עליו רהיטי גבינה, גם כבדים במיוחד ואלה לא ישאירו עליו סימני גרירה או שריטות ואין ספק שיתרונותיו עולים על החסרונות.

Comments

comments